Vrahovický bicykl 2022

Vrahovický bicykl 2022

Na včerejší schůzi spolku Naše Vrahovice z.s. byly mimo jiné potvrzeny všechny důležité aspekty konání Vrahovického biciklu v roce 2022. Jedná se již o sedmí ročník, který má ale tři prvenství. Nejprve je to místo startu a cíle, kdy je tentokrát obojí před restaurací U lípy, potom den konání, kdy poprvé přesunujeme na neděli a konečně se poprve chystá i měřená trať na 105km.

Registrace proběhne v době od 8:00 do 10:00, poslední diplomy se vydávají do 15 hodin.

Krátká trasa vede z Vrahovic id restaurace od Lípy k hřišti a zde doleva po polní cestě na Kralický háj. Dále po cyklostezce do Kralic a pak po nové cyklostezce do Bedihoště. Zde je potřeba prokličkovt rovně k perku a přes koleje se napojit na cyklostezku Bedihošť – Čehovice – Čelčice. Zde je nejnebezpečnější úsek, a sice přejezd přes kopec do Skalky. budeme se snažit zajistit nějakou formu dozoru na tomto místě. Kontrola je před restaurací u lázní. doporučuji vyzkoušet i prameny.

Dlouhá trasa vede z Vrahovic přes Vrbátky a Blatec do grygova. Zde doprava na Majetín a přes Brodek u Přerova do Citova, kde si můžete prohlédnout krásného Vetřelce a Pterodaktyla. Do Lobodic je pak možne dojet dvěma trasami. Buďto přes Troubky a bažantnici, nebo přes Tovačov a kolem jezer. Kontrola je tradičně ve Sportbar Baďa. Po základním občerstvení pokračujete přes Polkovice a Klenovice k Čelčicím. Před nimi doleva na polní cestu a kolem „nového“ jezírka do Skalky. Dále kopíruje krátkou trasu směrem na Vrahovice.

Co se týká závodní trasy, bude upřesněna poozději, ale jedná se o Vrahovice – CHvalčovice a zpět, kde to celkem dělá asi 105 kilometrů. Sám ji ještě našlápnu do GPS. Na trase jsou možné alterrnativy a trať není striktně určena. Pozor, vše se jede za normálního silničního provozu, takže přednost má především bezpečnost.

Po dojezdu je zajištěné občerstvení i něco na grilu.

admin

Website: